Kūrėja Aušra Sirutienė (Oreigė) gimė 1974 metais. Žemaitijos sostinėje Telšiuose. Gyvena ir kuria Telšiuose. 2002 metais baigė Telšių aukštesniosios dailės mokyklą. 2005 metais Šiaulių universitete įgijo dailės bakalauro kvalifikacinį laipsnį ir įgijo mokytojo profesinę kvalifikaciją. Nuo 1998 metų dirba pedagoginį darbą. Aušra Sirutienė yra mokytoja andragogė. Nuo 2008 metų veda įvairius kūrybinius seminarus ir dailės raiškos kursus suaugusiems.

Intensyviai kuria nuo 2014 metų. Iki tol savo darbus yra pristačiusi keliose kolektyvinėse parodose: Telšiuose ir kituose Lietuvos miestuose. Nuo 2015 metų savo mieste kasmet rengia personalines tapybos darbų parodas. Menininkės darbai abstraktūs su
daugiau ar mažiau įskaitomomis užuominomis, gamtos motyvais.
Kūrėjos Aušros Sirutienės darbai ekspresyvūs ir ryškūs papildyti šviesių emocijų, “tai paveikslai namams ir širdžiai”- sako autorė. Ji kūrybą sieja su džiaugsmu, savo tapyboje negvildena sunkių ar gilių temų. Sako, kad tam yra kitų būdų ir priemonių, o paveikslas ant sienos turi paskirtį įkvėpti jaukumo namams ir nešti šviesą.
Savo darbuose tapytoja Aušra siekia atskleisti būsenas, kurias pagimdo tuo metu gamtoje dominuojančios spalvos, sklandanti nuotaika, vidinės pajautos. Derlingiausiu laikotarpiu kūrybai įvardina pavasario ir rudens mėnesius. “Tuo metu begalė idėjų sklando aplinkui, tereikia jas spėti gaudyti”- sako Aušra. Kūrėja teigia, kad kitų menininkų darbuose ją labiausiai žavi lengvumo ir neapčiuopiamumo įspūdis, kurį pati dar tik mokosi perteikti. Kūrėja pirmenybę teikia nedidelio formato darbams. Dauguma jos kurtų paveikslų papildo vienas kitą.

Kūrėja Aušra Sirutienė (Oreigė)