Naujienos –>Naujienos archyvas (2015-2017)
Sveiki, nuo birželio 5 dienos kartu su Kauno kultūros centru „Tautos namai” įgyvendiname tarpdisciplininio meno projektą
„Šimtai jausmų Lietuvai”. Daugiau informacijos skaitykite:
Tarpdisciplininio meno paroda ŠIMTAI JAUSMŲ LIETUVAI,
skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės minėjimui
Organizuoja:
Gabrielės meno galerija
Kauno kultūros centras „Tautos namai“
Tarpdisciplininio meno projekto „Šimtai jausmų Lietuvai“ metu įvairių sričių profesionalūs menininkai kviečiami minėti valstybės šimtmetį kūryboje – kurti pasakojimą Lietuvai, kurį sudarys individualūs vizualūs pasakojimai apie Lietuvos valstybingumą, savąjį santykį su Lietuvos istorija ar lietuviškąja tapatybe, apie save Lietuvoje, apie Ją savyje.
Nuo birželio 5 d. iki gruodžio 16 d. kūrėjai kviečiami teikti paraiškas dalyvavimui parodoje „Šimtai jausmų Lietuvai“. Konkurse gali dalyvauti visų sričių profesionalūs menininkai (tapytojai, grafikai, fotografai, skulptoriai, tekstilininkai, akvarelistai, medijų menininkai, tarpdisciplininio meno atstovai…), savo darbų sukūrimui naudojantys įvairias išraiškos priemones, technikas ir technologijas.
Kūrinių vertinimui suformuota profesionalių menininkų ir menotyrininkų komisija (4 asmenys) nuo spalio 9 d. iki lapkričio 8 d. atrinks parodos dalyvius ir paskirs nominacijas. Atrinkti menininkai bus informuoti el. paštu ar telefonu. Nuo lapkričio 16 d. svetainėje „Gabrielės meno galerija“ bus pristatoma virtuali dalyvių kūrinių paroda ir kviečiama dalintis mintimis parodos „Šimtai jausmų Lietuvai“ tema. Nuo 2018 m. vasario 16 d. paroda bus eksponuojama Kauno kultūros centre „Tautos namai“.
Sekantis projekto etapas – parodos kelionė po Lietuvą ir lietuvių bendruomenes užsienyje.
Parodoje galima dalyvauti su įvairių išraiškos priemonių ir formatų kūriniais, tačiau keliaujančioje parodoje dalyvaus darbai neviršijantys 1m x 1m x 1m dydžio.
Kūrinys gali būti sukurtas 2007–2017 metų laikotarpiu.
Paštu arba per WeTransfer persiųstame informaciniame kūrinio pakete privalo būti:
- Užpildyta paraiškos forma.
- Spaudos kokybės kūrinio ir jo detalės nuotrauka.
- Menininko nuotrauka.
- Trumpas autoriaus CV (Word formate, ne daugiau ½ puslapio).
Paraiška su CD turi būti atsiųsta paštu arba per WeTransfer programą ne vėliau kaip 2017 m. spalio 8 d.
Adresas:
Tarpdisciplininio meno paroda „Šimtai jausmų Lietuvai“
Kauno kultūros centras „Tautos namai“
Vytauto pr. 79, LT-44321 Kaunas
Daugiau informacijos:
Projekto vadovė Gabrielė Kuizinaitė
El. pašto adresas: gabrielegallery@gmail.com, mob. tel nr: + 370 676 12745
Projekto koordinatorė Agnietė Janušaitė-Vitkūnienė
El. Pašto adresas: a.vitkuniene@tautosnamai.lt, mob. tel. nr.: +370 612 15828
Tarpdisciplininio meno paroda ŠIMTAI JAUSMŲ LIETUVAI,
skirta Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmečio šventės minėjimui
Paraiškos forma
(atsiųsti iki 2017 m. gruodžio 16 d.)
Vardas, pavardė
Gimimo metai
Adresas
Pašto kodas
Miestas
Kontaktinis tel. nr.
El.pašto adresas
Kūrinio pavadinimas
Sukūrimo metai
Išmatavimai (aukštis x plotis x gylis)
Medžiagos ir technika
Kūrinio aprašymas (koncepcija)
Prašome prie paraiškos formos pridėti CD su šiais duomenimis:
- Spaudos kokybės kūrinio nuotraukos (visas darbas ir detalė);
- Autoriaus nuotrauka;
- Trumpas kūrybinės veiklos aprašymas (CV Word formate).
Paraiškos formą ir CD siųsti adresu:
Tarpdisciplininio meno paroda „Šimtai jausmų Lietuvai“
Kauno kultūros centras „Tautos namai“
Vytauto pr. 79, LT-44321 Kaunas
Jei siunčiate per WeTransfer programą, prašome siųsti šiais elektroninio pašto adresais:
gabrielegallery@gmail.com, a.vitkuniene@tautosnamai.lt.
Pasirašydamas šį dokumentą, aš sutinku su visais projekto reikalavimais ir leidžiu mano kūrinio nuotraukas skelbti kataloge ir naudoti projekto reklaimai medijose.
Data _ Parašas __________________________________
kauno dienos informacija „Meniškas pasakojimas apie medžius”// Kauno diena 2017-04- 12
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-04-12-atidaroma-ffotomenininko-iridijaus-svelnio-fotografiju-paroda-medziu-grafika-1/158048
G. Kuizinaitė Iridijaus Švelnio pasakojimas apie medžius?/ www.bernardinai.lt 2017-04-12
http://www.bernardinai.lt/straipsnis/2017-04-12-atidaroma-ffotomenininko-iridijaus-svelnio-fotografiju-paroda-medziu-grafika-1/158048
Kauno dienos informacija „Fotografija ir tapyba susitinka muzikoje”// Kauno diena 2017-03-17
http://m.kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/fotografija-ir-tapyba-susitinka-muzikoje-804848
G. Kuizinaitė „Iridijus Švelnys Lietuvą pristato kitu kampu ” 2017-03-10 kamane
http://kamane.lt/layout/set/print/Spaudos-atgarsiai/Kinas-ir-fotografija/Fotomenininkas-I.-Svelnys-Lietuva-pasauliui-pristato-kitu-kampu
Gabrielė Kuizinaitė „Žvilgsnis į Simonos Juškevičiūtės paveikslų kolekciją „Esaties būsenos”//kamane// 2017-04-06

Šiuo metu Kauno kultūros centre „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79) veikia vilniečio fotografo Mindaugo Norkaus personalinė fotografijų paroda „Akimirkos“. Ši dokumentinė fotografijų serija jau buvo eksponuota 2014 m. kino teatre „Skalvija“ Vilniuje, 2015 m. Vilniaus Rotušėje, Alytaus Jurgio Kunčino viešojoje bibliotekoje, Marijampolės kultūros centre, Vievio bibliotekoje ir kitur.
Apie 1980 metus M. Norkus pradėjo dirbti Lietuvos televizijoje, atsirado puikių galimybių fotografuoti įvairiuose renginiuose sutiktus garsius kultūros ir visuomenės atstovus, fiksuoti sutiktų žmonių portretus, įamžinti įsimintinas akimirkas. Lietuvos televizijoje M. Norkus pradėjo dirbti nuo 18-os metų: iš pradžių darbininku, dekoracijų statytoju, rekvizitininku, dailininko, vėliau operatoriaus asistentu. „Rūpinausi filmavimo organizavimu, dekoracijomis, viešbučių užsakymu.“
Pirmoji M. Norkaus fotografija buvo sukurta lygiai prieš 39-erius metus – tai Viktoro Kuprevičiaus, Giedriaus Kuprevičiaus tėvo, portretas. Per parodos atidarymą fotografas minėjo, kad šios sukurtos fotografijos negatyvas laukė 39-erius metus.
Kiek vėliau likimas nuvedė į Lietuvos kino studiją, kur dirbo meninių filmų direktoriaus pavaduotoju, talkino režisieriaus Vytauto Žalakevičiaus kino studijoje „Studija 2000“. Prisimindamas savo darbą, M. Norkus sako, jog dabar jo pareigos būtų vadinamos „prodiuserio asistentas“.
Fotografijų parodoje „Akimirkos“ užfiksuoti žinomų kultūros ir visuomenės veikėjų aktorių, rašytojų, dailininkų portretai, dalis šių žmonių jau iškeliavę: aktorė Rūta Staliliūnaitė rašytoja Jurga Ivanauskaitė, fotografas ir keliautojas Paulius Normantas, poetas Sigitas Geda, filosofas, profesorius Leonidas Donskis.
Portreto žanras turi savo specifiką dokumentinėje fotografijoje. M. Norkaus užfiksuotose fotografijose – žinomų kultūros ir visuomenės veikėjų, teatro aktorių portretuose – labai svarbu yra pagauta netikėta akimirka. Portreto fotografijoje labai svarbi laikysena, santykis su aplinka, aprangos detalių akcentas, veido išraiškos bruožai ir žvilgsnis. Kalbėdamas apie fotografiją M. Norkus teigia: „Kinas jau man nebeįdomus, bet fotografija dar traukia. Gal tik man nepatinka ta naujoji modernistinė fotografija, lieku prie portretų, Vilniaus gatvelių fotografavimo“.
Pristatydamas parodą jos autorius lakoniškai apibendrino: „Tai mano gyvenimo akimirkos“. Parodoje pristatyta daugiau nei keturiasdešimt žinomų kultūros ir visuomenės veikėjų portretų, kurie pradėti fiksuoti nuo 1975 metų ir kuriuos autorius kuria iki dabar.
Kalbėdamas apie fotografijų kūrimą ir kūrybinį procesą, M. Norkus pabrėžė, kad savęs fotografu nevadina, greičiau įvykių stebėtoju ar fiksuotoju.
Parodos atidaryme dalyvavo ir fotografo portretų herojai: legendinė vyresniosios kartos aktorė Regina Varnaitė ir skulptorius Leonas Strioga. Parodos autorius jiems padovanojo po jų portretą, eksponuojamą ir parodoje, o garbūs svečiai ant fotonuotraukų autoriui paliko autografus su dedikacijomis.
„Mindaugas Norkus likimo visuomet buvo metamas į kažkokius meno sūkurius, visada aplink knibždėjo žmonių. Ir visada kūrybingų, kartais keistų, kartais pasižyminčių sunkiais charakteriais, tačiau be jokios abejonės – originalių ir įdomių, užfiksuotų kažkokią jų gyvenimo akimirką…“. Taip apie M. Norkaus fotografijas yra rašęs rašytojas, scenaristas, režisierius, aktorius Alvydas Šlepikas.
Tiek dirbdamas televizijoje, tiek ir radijuje, M. Norkus visada su savimi turėdavo fotoaparatą. „Kad ir kur vykdavau, visada šalia turėdavau savo geriausią draugą fotoaparatą. Stengdavausi įvairiose situacijose (už)fiksuoti šalia esančius žmones dar tuo metu, kai dar buvo naudojama foto juostelė. Kartais padarytas kadras nepatikdavo, bet sugrįžti į tą akimirką jau nebeįmanoma.“
M. Norkus dirbo ne tik dokumentinės fotografijos, tačiau taip pat ir dokumentinio kino srityje: M. Norkus yra dirbęs prie šių filmų sukūrimo: „Savaitgalis pragare“ (rež. V. Žalakevičius) „Vestuvės girioje“ (rež. A. Araminas), „Geležinė princesė“ (rež. A. Araminas), „Bilietas iki Tadž Mahako“ (rež. A. Puipa), „Pabudimas“, „Strazdas – žalias paukštis“ (rež. J. Vaitkus), „Žvėris, išeinantis iš jūros“ (rež. V. Žalakevičius), „Opera namuose“ (apie dailininką kaunietį Liudą Truikį).
Per visą kūrybinio kelio laikotarpį M. Norkui pavyko užfiksuoti daug žinomų aktorių: tai R. Adomaitis, R. Staliliūnaitė, G. Girdvainis, R. Ramanauskas, D. Banionis ir daugelis kitų, sutiktų kino filmavimo aikštelėse, tapusių gerais draugais. Pats autorius sako: „Žmonės, kurių veidus išsaugojo mano foto juostelė, yra neįkainuojami Lietuvos kultūros deimantai…“
Su aktore Ona Juodyte-Chadaravičiene M. Norkui teko kartu dirbti kuriant video filmą „Paskenduolė“, kur pagrindinį vaidmenį atliko aktorė Ingeborga Dapkūnaitė. Atskirą fotografijų ciklą sudarytų Lietuvos režisierių portretai: A. Araminas, G. Lukšas, J. Vaitkus, A. Puipa. Su M. Giedriu M. Norkus tapo ypač gerais bičiuliais. Apie K. Kymantaitę sukūrė mėgėjišką kino filmą. Atskiras fotografijų ciklas galėtų būti skirtas dailininkams, muzikams (S. Sondeckis, R. Ščedrinas, prima balerina Maja Pliseckaja taip pat įamžinti M. Norkaus nuotraukose).
Parodoje „Akimirkos“ M. Norkus pristato dalį savo sukurtų portretų, kurie yra svarbus tiek atskiro kūrėjo gyvenimo ir veiklos fragmentas, liudijimas, tiek ir Lietuvos kultūros užfiksuoto fotografinio pasakojimo dalis.
„Labai dažnai pagalvoju: kodėl neužfiksavau susitikimo su tuo ar anuo mielu, įdomiu, žymiu žmogumi – praradau, neįamžinau akimirkos. Laikas yra negailestingas, jis viską atitolina, aptraukia rūku. Atsiminimai gęsta ir nebepažintum kadais pažinotų žmonių, jei ne nuotrauka – sustabdyta akimirka…“ – teigia M. Norkus.
Fotografo M. Norkaus personalinė paroda „Akimirkos“ Kauno kultūros centre „Tautos namai“ (Vytauto pr. 79) veiks iki vasario 12 d.
Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė
Sorry, nothing found.
Gabrielegallery announce: Photographer Iridijus Švelnys creation in the international art fair “PARRALAX ART FAIR“ in United Kingdom is presenting Public institution „GABRIELEGALLERY“
On 24-27 th of February in the international art fair “PARRALAX ART FAIR”, wich will be in the United Kingdom, photographer Iridijus Švelnys will be representing five photoworks interactive story from the serie „Lithuanian old city“. In his interactive photography serie Iridijus Švelnys is representing Lithuanian old town beauty for exhibitions and fairs in all countries in the world.
Photographer Iridijus Švelnys lives and works in Kaunas. He was studied at Kaunas University of Technology radio Electronics, later studied and obtein Master degree at ISM. From 2016 he is colloborating with Public institution “Gabrielegallery” (www.gabrielegallery.eu).
Young generation photographer Iridijus Švelnys from last year was organized and take participate in 10 group exhibitions in Lithuania and also in Germany, now he take participate in international art fair London.
Most of important exhibition’s is : 2015 December was solo instaliation exhibition Press realize. 2016 on March in the Embassy in Berlin, Germany , personal exhibition “In the life is very easy, but not simple” curator Gabrielė Kuizinaitė. 2016 On June – August In the Historical Baron Miunhauzen Castle in Lithuanian Photo Biennial the general theme of Biennial was “Photographic stories” firsth time was represented interactive photo works serie “Lithuanian old city” biennial curators: art critic Gabrielė Kuizinaitė, artist Jūratė Sližytė. 2016 On September photo works serie “Lithuanian old city” was represented at the National Kaunas drama Theather.
Philosophical and ironic photographer I. Švelnys is vision of the city. Conception of submission is representing in geometrical form of circle, which allows for viewer a view to see one hundred and eighty degrees. In I. Švelnys photography important fragments is details of architecture, which reveals through the symbols, through the roofs, often a symbol of the city is surrounded by the stars into broken symbols.
In the photographer I. Švelnys works is very important relathion with a Nature and Earth also with a Sky connection. In the everyone photo work is important nuances of colours: is general connection of three or more colours: blue, green, black and yellow colour nuances of colors and shades.
In I. Švelnys creation presentation and exhibitions openings said: in the everyone photography is very important colorful shades: blue, green and yeallow colours. In his creation representations photographer said that in his creation three spheres – triad is connect in one place: photography, psychology and philosophy. When photographer Iridijus Švelnys talking about his creation said: photography is a visual tool – to feel and express conception ten times better, neither written in his letters (raidėse). Philosophy is my aspirational and inspiration. It is my ideal world, which I pursuing (vejuos) with my works, actings, challenges providing the highest goals. Psychology is the third element in creation, which help in the process to fell emotional feels, which is very bright in his exhibitions also in his photo albums.
I. Švelnys is creating not traditional photography, in his artistic and philosophical narrative is connected psychology and philosophy, which have special environmental aspect also psychological and emotional experience, which is very bright in his exhibitions also in his photo albums.
Public institution “Gabrielegallery” is working with different international projects take participate in internationals exhibitions and fairs in United Kingdom. In this international art fair “PARRALAX ART FAIR”, Public institution “Gabrielegallery” takes participate how guest first time.
PARRALAX ART FAIR is the most largest indenpendant Art fair in London. Every year this international fair “PARRALAX ART FAIR” have over 40 000 visitors, over 300 famous gallerists and over 2 000 creative entrepreneurs from around the world, globe showcase 7 000 + products including painting, sculpture, jewellery, textile art, photography and craft arts.
Press realize for international press is preapeared by art critic Gabrielė Kuizinaitė text .
More information about international fair organizers: http://www.parallaxaf.co/
More information about international fair partners: http://www.gabrielegallery.eu/
I am happy to represent my colleague, famous international exhibition curator and art critic from Italy Valerio Mazzetti Rossi.
More information about international curator activity and critical rapports we can find in this adress: http://www.valeriomazzettirossi.com/
https://www.facebook.com/curatormazzetti/
2017 m. sausio 4 d. LRT televizija laidos „Laba diena, Lietuva” metu pristatėme mūsų galerijos menininkės knygrišės Leonoros Kuisienės kūrybą. Už reportažą dėkojame žurnalistei Giedrei Baltrušytei. Siūlome dar kartą susipažinti su menininkės Leonoros Kuisienės kūryba: http://www.gabrielegallery.eu/leonora-kuisiene/
Pasidaliname reportažu iš menininkės Leonoros Kuisienės studijos:
http://www.lrt.lt/mediateka/irasas/159334/laba_diena_lietuva
Šių metų gruodžio 8 d. 17 val. Berolina- Galerie in Rathaus, Berlyne, vyks dviejų menininkų jungtinė plastikos ir tapybos darbų paroda.
Savo darbus pristatys Gabrielė Beering – Žemaitytė (Plastika) ir Tobias Beering (tapyba). Daugiau informacijos prisegtukuose.


Šiuo metu Kauno miesto muziejuje M ir K Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje (adresas: K. Petrausko g. 31) veikia fotomenininkės Kristinos Valasevičienės fotografijų paroda „Šviesoraščiai”. Parodos kuratorė menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė. Parodos rengėjai VšĮ „Gabrielės meno galerija”. Parodos rėmėjai „Kauno fotoklubas” paroda veiks iki gruodžio 23 d. Fotografijų autoriai iš parodos atidarymo fotografas Petras Vaičiulis ir Gabrielė Kuizinaitė.
Sorry, nothing found.

Fragmentai iš fotomenininkės Kristinos Sereikaitės parodos „Nekaltybė”, Nacionali-
niame Kauno dramos teatre, Rūtos salė fojė, parodos kuratorė Gabrielė Kuizinaitė
Sorry, nothing found.
Renata Baltrušaitytė interviu su Aliumi Balbieriumi „Ledlaikių kontrastai”// www.veidas.lt 2016-10-13
http://www.veidas.lt/alio-balbieriaus-ledlaikiu-kontrastai
Gabrielė Kuizinaitė „Fotomenininkas E. Kupriščenka – apie parodą „Teatras kaip gyvenimas – gyvenimas kaip teatras”//www.kamane.lt
2016-10-07
http://www.kamane.lt/Spaudos-atgarsiai/Kinas-ir-fotografija/Fotomenininkas-E.-Kupriscenka-apie-paroda-Teatras-kaip-gyvenimas-gyvenimas-kaip-teatras
Fragmentai iš Alio Balbieriaus fotografijų parodos „LEDO INKLIUZAI”. Parodos kuratorė Gabrielė Kuizinaitė. Paroda vyko 2016 10 11 d. Kauno miesto muziejaus M ir K Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje. Fotografavo Jurgita Ragaišienė.
Sorry, nothing found.
straipsnis apie fotomenininko Iridijaus Švelnio parodą:
Gabrielė Kuizinaitė „Iridijaus Švelnio fotografinis pasakojimas apie Lietuvossenamiesčius”//www.kamane.lt //2016-09-29
Gabrielė Kuizinaitė „Tryliktasis Kaunas Photo: parodų ir renginių dienoraščių fragmentai”// 2016-09-20 www.kamane.lt
Paroda “Degantis žmogus” Prahoje
Rugsėjo 14 d., trečiadienį, Prahos senamiestyje įsikūrusioje galerijoje Zahradnik atidaroma Romualdo Požerskio ir Monikos Požerskytės paroda „Degantis žmogus“ („Burning Man“). Parodoje pristatomos lietuvių fotomenininkų užfiksuotos vieno garsiausio ir originaliausio festivalio pasaulyje „Degantis žmogus“, vykstančio Nevados dykumoje (JAV), akimirkos skulptūros, fantastiškiausi meniški automobiliai, šviesos-ugnies instaliacijos, perfomansai, žemės meno objektai ir kūno tapybos kūriniai.
Pirmame perfomense, kuris vyko 1986 metais San Franciske Baker Beach, dalyvavo ir medinę 2.5 m aukščio žmogaus skulptūrą kartu sudegino tik 20 žmonių. 1986 metais 80 entuziastų grupelė persikėlė į Nevadą Juodojo akmens dykumą. Ilgainiui skulptūros aukštis augo, o kartu su juo – ir dalyvių skaičius, kuris 2014 metais pasiekė 70 tūkstančių. Nevadoje, Juodo akmens dykumoje, buvo pristatyti virš trijų tųkstančių projektų ir sumontuota virš 300 šimtų skulptūrų.
Prahos galerijoje Zahradnik bus rodoma specialiai paruošta R. Požerskio ir M. Požerskytės fotografijų projekcija, atspindinti įdomiausius įvairių pasaulio šalių bei lietuvių meninius projektus, eksponuotus 2008, 2011, 2012, 2013, 2014 ir 2016 metais „Degantis žmogus“ festivaliuose. 2011 metais vyko pirmoji lietuvių stovykla, kurioje veikė Donato Jankausko (Duonio) Fluxus molio kūrybinės dirbtuvės, po dykumą buvo tampomas iš Lietuvos atgabentas Blukis, Tomas Dobrovolskis suruošė perkusijos sesijas ir koncertus. Jono Dovydėno vežamo „Velokino“ seansų metu buvo rodomi lietuviški Roberto Verbos, Jono Meko bei kitų autorių trumpo metražo filmai. 2013 metais lietuviai pastatė Ievos Marijos Dautartaitės ir Žilvino Stankevičiaus skulptūrą „Lituanicos paukščiai“, skirtą Dariaus ir Girėno skrydžiui per Atlantą paminėti. 2014 metais festivalyje gime Marijos Dautartaitės šviesos instaliaciją „Silikono pieva“ ir 2016 metais Leonardo Da Vinci laikų muzikinių instrumentų dirbtuvės.
Paroda veiks iki spalio 16 dienos.
Parodos rėmėjas Lietuvos Respublikos ambasada Čekijos Respublikoje.
Daugiau informacijos : http://zahradnik.pro/
Lietuvos ir Latvijos fotografijos klasika Prahoje
Rugsėjo 13 d., Prahoje, miesto Rotušės Riterių salėje įvyks fotografijų parodos Lietuvos klasikai ir Gunars Binde atidarymas. Pačioje Prahos senamiesčio širdyje eksponuojamą parodą žiūrovai galės aplankyti iki spalio 9 d.
Parodoje pristatomi darbai iš Antano Sutkaus (g. 1939) fotografijų ciklo Lietuvos žmonės, Aleksandro Macijausko (g. 1938) serijos Lietuvos turgūs, Romualdo Rakausko (g. 1941) ciklo Žydėjimas, Romualdo Požerskio (g. 1951) fotografinio pasakojimo apie mažaūgį kaimo gyventoją Mažasis Alfonsas ir Virgilijaus Šontos (1952-1992) kūriniai iš įvairių jo fotografijų serijų. Lietuvos fotografijos klasikų darbų ekspoziciją papildo žymaus latvių fotografo Gunars Binde (g. 1933) kūrybos rinktinė.
Prahoje gyvenančio kuratoriaus ir leidėjo Garik Avanesian rengiama paroda tartum pratęsia ilgalaikes dviejų šalių bendradarbiavimo fotografijos srityje tradicijas. Sovietiniais metais lietuvių fotografams, atsidūrusiems už geležinės uždangos, tobulėti padėjo tuometinėje Čekoslovakijoje leistas ir Lietuvoje prieinamas žurnalas Revue Fotografie, o čekų leidėjai ir fotografai (Daniela Mrazkova, prof. Vladimir Birgus, prof. Liudvik Baran) rūpinosi lietuvių autorių kūrybos sklaida Vakarų pasaulyje.
Latvių fotografo G. Binde kūryba parodoje taip pat eksponuojama neatisitiktinai. Šį autorių su Lietuvos fotografija sieja ilgalaikiai ir glaudūs ryšiai. Lietuvos fotografų bendruomenės kūrybinėje ir organizacinėje veikloje G. Bindė dalyvauja nuo pat XX a. septintojo dešimtmečio. Tuo metu G. Bindė jau buvo tapęs ir Latvijos fotografijos ikona bei žinomu fotografu visoje tuometinėje Tarybų sąjungoje.
Parodoje pristatoma Lietuvos ir Latvijos fotografija siejasi su humanistinės fotografijos kryptimi, kuri Vakarų fotografijoje savo apogėjų pasiekė praėjusio amžiaus viduryje bei darė įtaką tuomet kūrybinį kelią pradedantiems Lietuvos fotografams. Svarbiausia šioje fotografijos kryptyje yra universalios žmogiškosios patirties atspindėjimas, galimybė žiūrovui joje atpažinti ir savo paties išgyvenimus. Kita vertus, tarptautinė humanistinė fotografijos kryptis lietuvių autorių kūryboje įgijo ir savitą, istorinių aplinkybių suformuotą tikslą išsaugoti Lietuvos tautinę tapatybę ir kultūrą, fotografijose fiksuojant kaimą bei jo tradicinį gyvenimo būdą. Sovietmečiu, nacionalinio identiteto tema turėjo netiesioginio pasipriešinimo buvusiai politinei situacijai atspalvį. Dabar tokia fotografija reprezentuoja Lietuvos kultūrą bei istoriją laisvės sąlygomis, žavi savita nostalgija praėjusiam laikui.
Tomas Pabedinskas
Parodos rėmėjas Lietuvos Respublikos ambasada Čekijos Respublikoje.
Informacija apie mūsų galerijos dailininkės Ew’os Pohlke inicijuojamą tarptautinį projektą:

Informacija apie tryliktojo tarptautinio Kaunas Photo pirmuosius fotografijos festivalio renginius kamanėje 2016-08-26
Informacija apie dailininkės Jūratės Sližytės kuruojamą parodą Vokietijoje,
jau vokiečių spaudoje:

Informacija apie dailininkės Jūratės Sližytės kuruojamą parodą Vokietijoje: „Kvartetas.Lietuviški akcentai” delfi. lt 2016-08-17
Informacija apie dailininkės Jūratės Sližytės kuruojamą parodą Vokietijoje: „Kvartetas.Lietuviški akcentai” kamanėje 2016-08-17
http://www.kamane.lt/Naujienos/Daile/Paroda-Kvartetas.-Lietuviski-akcentai-Vokietijoje
Sveiki, šios dienos „Kauno dienoje” „Santakos priede” yra straipsnis apie mano bičiulės dailininkės Jūratės Sližytės parodą „Kvartetas.Lietuviški akcentai”


Paroda „Kvartetas. Lietuviški akcentai” Vokietijoje
Šių metų rugpjūčio 26 d. 18 val. Istorinėje baronų Miunhauzenų šeimos pilyje įsikūrusioje Hobecko‘o galerijoje (Leitzkau , Vokietija) vyks keturių žinomų menininkų iš Lietuvos parodos „Kvartetas. Lietuviški akcentai“ atidarymas. Parodos kuratorė – Vokietijoje gyvenanti ir kurianti dailininkė Jūratė Sližytė. Parodoje savo darbus pristato žinomi ir pripažinti kuriantys skirtingose srityse menininkai: Andrius Miežis (tapyba), Deivis Slavinskas (tapyba), Gintaras Kuras (juvelyrika), Jūratė Sližytė (medžio miniatiūros) .
Vilniuje gimęs tapytojas, gyvenantis Kretingoje, Andrius Miežis yra surengęs 20 personalinių parodų, dalyvavo daugiau nei dvidešimtyje respublikinių parodų, taip pat tarptautinėse parodose Danijoje, Vokietijoje, Suomijoje, Gruzijoje ir kitose šalyse. 2012 m. LR Kultūros ministerija suteikė jam meno kūrėjo statusą. A. Miežis savo kūryboje derina tapybą ir fotomontažus, popmeno ir postmoderniąją stilistikas.
Didelio formato ryškių atspalvių drobėse, kurios papuoštos efektingomis geometrizuotų formų detalėmis, tapytojas A. Miežis, vaizduoja skirtingų fantastinių figūrėlių/ gyvūnėlių pasakojimus, kurie pavirsta tarsi nedidelėmis teatralizuotomis scenomis, kuriose stiprus ironijos bei žaidybiškumo jausmas. A. Miežio tapybos meniniame naratyve yra itin svarbi ironija ir groteskas.
Jaunos kartos tapytojas Deivis Slavinskas gyvena ir kuria Kaune. Tačiau šio menininko kūrybinė patirtis apima Vakarų iki Rytų šalių tradicijas D. Slavinskas 1987-1991 m. baigė Kauno dailės mokyklą, 1991-1995 m. Vytauto Didžiojo universitete, kur baigė kompiuterinės grafikos bakalauro studijas. 1995-1998 m. mokėsi pas A.Šatą ir V. Kašinską. 1995- 2014 m. dirbo dizaineriu Lietuvoje, Vokietijoje ir Anglijoje, lygiagrečiai tapydamas ir dalyvaudamas parodose. Yra pelnęs tarptautinių apdovanojimų už meną ir dizainą. D. Slavinskas dalyvavo trisdešimtyje personalinių ir grupinių parodų Didžiojoje Britanijoje, Italijoje, Ispanijoje, Lietuvoje. Jo kūrinių yra įsigiję privačios kolekcijos: JAV, Didžiojoje Britanijoje, Prancūzijoje, Norvegijoje, Lietuvoje.
Jo kūrybinė stilistika balansuoja tarp chaoso, harmonijos, balanso ir ritmo ieškojimų. Labai jaučiamas muzikalus linijų skambesys, kūryboje stiprus ryšys su Rytų kultūrų estetika, kuri padeda išryškinti emocionaliąją plotmę. D. Slavinsko paveikslus drįstu skirstyti į dvi grupes: drobių plokštumos su ryškiais atspalviais ir netradicine faktūra primenančios tekstilės meną ir ekspresyvios drobės, kuriuose dominuoja teatralizuotas – fantastinis miniatiūrinis dekoratyvumas, figūratyvumas, savitą meninį naratyvas, kurį padeda sukurti ir ritmiškumas bei koloristika.
Juvelyrikos sritį parodoje atstovauja juvelyras Gintaras Kuras. G. Kuras gimė 1957 m., juvelyro profesijos mokėsi pas liaudies meistrą Algirdą Petrusevičių. 1978 m. pradėjo dirbti Kauno Dailės kombinate gintaro – metalo apdirbimo ceche juvelyru. 1980 m. Jam buvo suteiktas liaudies meistro vardas. Jis yra Lietuvos tautodailininkų sąjungos narys, ,Metal art Guild of Canada, the Guild of Jewelry Designers (Britanija) narys. Jis yra surengęs personalinių parodų įvairiose Kauno galerijose: „Kauno Langas“, „Balta“ ir Kauno dizaino salone. Dalyvavo grupinėse parodose: Estijoje, Japonijoje, Rusijoje, Amerikoje, Kanadoje, Izraelyje.
Kauniečio G. Kuro darbuose dominuoja įvairios juvelyrikos ir metalo technologijos: jis kuria originalių formų papuošalus, papuošalų kūrybai naudodamas tauriąsias medžiagas: žalvarį, varį, melchiorą, vokišką sidabrą, dažnai eksperimentuoja jungdamas juos su netradicinėm medžiagom. G. Kuro kūryba išsiskiria šiuolaikinėmis moderniomis formomis, preciziškai ištobulintom detalėm. Dažnai G. Kuro sukurtas papuošalas įgauna riešuto – kokoso, deformuoto akmens ar kriauklės formos pavidalą. Šioje parodoje Gintaras Kuras pristato naujai sukurtų papuošalų kolekciją.
Jūratė Sližytė – grafikė, ji nuo 2006 metu priklauso Vokietijos dailininkų sąjungai. Juratė yra baigusi J. Naujalio meno mokyklą, studijavo Šiaulių pedagoginiame universitete, vėliau Vilniaus dailės instituto Kauno fakultete. 1990 m. J. Sližytė laimėjo tarptautinę stipendiją “Artists Unlimited“, nuo tada gyvena ir kuria Vokietijoje. Dailininkė yra sukūrusi nemažai interjerų, taip pat daugelį metų yra dirbusi pramoninio produkto srityje. Ji yra dalyvavusi apie 40 tarptautinių ir grupinių parodų, surengusi 8 personalines parodas. Dailininkė organizuoja ir įgyvendina didelio mąsto tarptautinius projektus ne tik Vokietijoje, bet ir Lietuvoje, bendradarbiauja su įvairių sričių menininkais. Dailininkė yra ir parodų kuratorė J. Sližytė organizuoja tarptautinius meno aukcionus, plenerus ir bienales. Organizuodama įvairaus pobūdžio renginius istorinėje baronų Miunhauzenų šeimos pilyje Jūratė Sližytė tikisi, kad jauki Leitzkau vietovė Vokietijoje taps įvairias sritis atstovaujančių Lietuvos menininkų susitikimo ir prezentacijos vieta. Pati menininkė savo kūryboje derina net tris skirtingas technologijas, jos grafikoje yra ryškūs tiek vakarietiškai, tiek ir lietuviškai kultūrai būdingi bruožai. Ši paroda yra naujo dailininkės J. Sližytės sumanyto projekto „Jūratė ir jos draugai“ startas. Jai yra labai svarbu pristatyti menininką ne tik kaip kūrėją, bet ir kai draugą, bičiulį, pateikti jo kūrybą ir Vokietijos meno mylėtojams. Bendroje žinomų keturių Lietuvos menininkų parodoje grafikė Jūratė Sližytė pristato dešimt nedidelės apimties grafiškas istorijas medyje. Jos kūrybai nemažai įtakos turi Rytų kultūra, iš šių kultūrų J. Sližytė savo kūriniuose naudoja kai kuriuos simbolius ir įvairius siužetus, sujungdama juos su asmeniniu naratyvu. J. Sližytės kūryboje daug smulkių detalių ir simbolių, ji kiekvienoje technikoje ir kiekviename meno kūrinyje ieško naujų saviraiškos būdų. Kaip ir tapytojo A. Miežio didelio formato drobėse, taip ir J. Sližytės mažosiose istorijose svarbus groteskiškas ir ironiškas santykis su pasauliu. Parodoje ji pristato darbus „Kaktusai“, „Žuvis“, „Debesų gamintojas“, „Fitnesas visiems laikams“, „Žvilgsnis“, „Vėžlys“, „Arbatos Titanikas“, “Akvariumas“, „Konsumavimas“….. Parodos atidaryme dalyvaus visi keturi menininkai.
Parodos organizatoriai: Förderkreis Kultur und Denkmalpflege e. V. Paroda veiks iki rugsėjo 30 d.
Gabrielė Kuizinaitė
Sveiki, pasidalinu fotografo Grafo Pauliaus fotoreportažu iš grafikės Oksanos Judakovos fotografijų parodos „Ir savas, ir svetimas kraštas Altajus”. Paroda šiuo metu vyksta Kauno miesto muziejuje, M. ir K. Petrauskų lietuvių muzikos skyriuje (adresas: K. Petrausko g. 31). Paroda veiks iki rugpjūčio 31 d.
Sorry, nothing found.
Doc. dr. Remigijus Venckus „Lietuvių fotografija – Vokietijos publikai”2016-08-05 www.kamane.lt
http://kamane.lt/Spaudos-atgarsiai/Kinas-ir-fotografija/Lietuviu-fotografija-Vokietijos-ziurovams
Straipsnis apie tapytojos Violetos Rudinskaitės- Juodzevičienės kūrybą:Gabrielė Kuizinaitė „Suabstraktintas V-.Rudinskaitės – Juodzevičienės spalvų ir ženklų pasaulis” //2016-07-30 www,kamane.lt
Sveiki, pasidalinu fotoreportažu iš tapytojos Violetos Rudinskaitės – Juodzevičienės parodos eksponavimo akimirkomis. Paroda vyko šių metų liepos 1- 31 dienomis, mūsų partnerių Kauno miesto muziejaus M ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje. Fotografavo Gabrielė Kuizinaitė ir muziejaus darbuotojai.
Sorry, nothing found.
Sveiki, naujienų skyrelyje galėsite pažiūrėti naujausių parodų fotoreportažus. Pasidaliname tapytojos Rūtos Levulienės personalinės parodos akimirkomis, kuri vyko šių metų birželio 2- 30 dienomis, paroda vyko mūsų partnerių erdvėse Kauno miesto muziejaus M ir K. Petrauskų lietuvių muzikos istorijos skyriuje. Parodos atidarymą fotografavo, fotografas Antanas Untydi.
Sorry, nothing found.
Lietuvos fotomeno bienalės menotyrininko, kritiko, fotomenininko ir medijų menininko
Doc. dr. Remigijaus Venckaus apžvalginiu straipsniu, kuris publikuotas kamanėje:
http://kamane.lt/Kamanes-tekstai
/Kinas-ir-fotografija/Nuo-eksperimentinio-iki-tradicinio-pasakojimo-Lietuvos-fotomeno-bienale-Vokietijoje
Sveiki, reportažas apie Lietuvos Fotomeno bienalės renginį „Fotografinės istorijos „transliuojamas per Berlyno ir Brandenburgo televizijas. Vokiečių žurnalistai atkreipė dėmesį į žinomo Lietuvos fotomenininko profesoriaus Romualdo Požerskio ir jo dukters fotomenininkės Monikos Požerskytės sukurtą fotografijos ciklą „Degantis žmogus”.
http://mediathek.rbb-online.de/…/Bienn…/rbb-Fernsehen/Video…
Sveiki, kviečiame pažiūrėti fotoreportažą iš Lietuvos fotomeno bienalės „Fotog-rafinės istorijos” atidarymo. Bienalės paroda šiuo metu veikia Istorinėje Baronų Miunhauzenų šeimos pilyje, Leitzkau, Vokietijoje. Parodoje pristatoma dvylikos profesionalių Lietuvos fotografų kūryba: Alio Balbieriaus, doc. dr. Remigijaus Venckaus, doc. dr. Rimanto Plungės, profesoriaus Romualdo Požerskio, Monikos Požerskytės, Rymanto Penkausko, Gintaro Jaronio, Vilijos Kailiūtės, Roberto Misiukonio, Kristinos Valasevičienės, Iridijaus Švelnio, Eglės Ščerbinskaitės kūryba. Už fotoreportažą dėkojame fotomenininkei Kristinai Valasvičienei ir Gintarui Valasevičiui. Parodos rengėjai: Förderkreis Kultur und Denkmalpflege e. V. (Deutchland), Künstlerin und Kuratorin der Austellung Jūratė Sližytė (Deutchland), Öffentliche Einrichtung „Gabrielės meno galerija“.
Parodos kuratorės grafikė Jūratė Sližytė (Vokietija) ir menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė (Lietuva) . Paroda veiks iki rugpjūčio 7 d.
Sorry, nothing found.
Apie Lietuvos Fotomeno bienalę rašo Vokietijos spaudoje :

Apie Lietuvos Fotomeno bienalę rašo Vokietijos spaudoje:

Pasidalinu reportažu iš Lietuvos fotomeno bienalės, kuri vyko Vokietijoje
mus filmavo MDR kanalas:
http://www.mdr.de/mediathek/mdr-videos/a/video-30416.html
Informacija apie Lietuvos Fotomeno bienalės renginį Vokietijoje Kauno dienoje:
http://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/miunhauzeno-pilyje-profesionaliu-lietuvos-fotomenininku-kuryba-755117
Informacija apie Lietuvos Fotomeno bienalę Lietuvos Respublikos Kultūros ministerijos tinklalapyje:
Informaciją apie Lietuvos Fotomeno bienalės renginį „Fotografinės istorijos” Vokietijoje kamanėje
http://kamane.lt/Naujienos/Kinas-ir-fotografija/Fotomeno-bienaleje-Vokietijoje-12-profesionaliu-lietuviu-fotomenininku-kuryba-ir-mediju-menas

Lietuvos fotomeno bienalėje „Fotografinės istorijos” bus pristatyta 12 profesionalių Lietuvos fotomenininkų kūryba dėmesys bus skiriamas medijų menui. Šių metų birželio 25 d. 20 val. istorinėje baronų Miunhauzenų šeimos pilyje įsikūrusioje Hobeck’o – galerijoje (Leitzkau, Vokietijoje), bus atidaryta Lietuvos fotomeno bienalė, kurios pagrindinė tema – „Fotografinės istorijos”. Lietuvos fotomeno bienalėje Vokietijoje savo kūrybą pristatys šie fotomenininkai: Alis Balbierius, doc. dr. Remigijus Venckus, Prof. Romualdas Požerskis ir Monika Požerskytė, doc. dr. Rimantas Plungė, Rymantas Penkauskas, Gintaras Jaronis, Vilija Kailiūtė, Robertas Misiukonis, Iridijus Švelnys, Kristina Valasevičienė, Eglė Ščerbinskaitė. Parodos kuratorės : dailininkė ir organizatorė, bienalės kuratorės (Jūratė Sližytė, Leitzkau , Vokietija, menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė) .
Žinomo fotomenininko Romualdo Požerskio žiniomis gegužės 17 d. įvyks keturių žinomų Lietuvos
fotografų klasikų parodos atidarymas Prahoje.

Gabrielė Kuizinaitė „Kauno fotoklubas pristato didžiausią cianotipiją Lietuvoje”//
„Kauno diena” 2016-05-02
http://m.kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/kauno-fotoklubas-pristato-didziausia-lietuvoje-cianotipija-747269
Gabrielė Kuizinaitė interviu su profesore Rasute Andriušyte – Žukiene :
„Kauno diena” // 2016 – 04 – 29
Kornelija Ragytė „Naujai atvertas langas iš Kauno į pasaulį”// www.kamane. lt2016-04-26
http://kamane.lt/Spaudos-atgarsiai/Kita/Naujai-atvertas-meno-langas-is-Kauno-i-pasauli
Gabrielė Kuizinaitė „E. Kartano kūrybos audinyje užkoduotos patirtys” „Kauno diena”
Gabrielė Kuizinaitė „Grįžimas į meninių ieškojimų pradžią” http://kamane.lt/Kamanes-tekstai/Kinas-ir-fotografija/Grizimas-i-meniniu-ieskojimu-pradzia
2016-04-07

Vadovaujantis LR Paramos ir labdaros įstatymu galite teikti paramą neatvėrę piniginės. Kiekvienas Lietuvos pilietis iki 2 proc. valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gali paskirti pasirinktai organizacijai.
Skirkite šią paramą VšĮ „Gabrielės meno galerijai“ Jūs paremsite VšĮ „Gabrielės meno galerijos“ projektinę veiklą, profesionalaus meno svetainės tobulinimą ir administravimą. www.gabrielegallery.eu
Paramą galite pervesti, užpildę Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos prašymo formą (FR0512 2versija):
Elektroniniu būdu (per naudojamo elektroninio banko prieigą) adresu: http://deklaravimas.vmi.lt/;
Užpildytą prašymo formą galite tiesiogiai įteikti savo gyvenamos vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritorinio skyriaus darbuotojui;
Voką su užpildyta prašymo forma galite išsiųsti paštu savo gyvenamosios vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritoriniam skyriui.
Prašymo blankus (forma FR0512 02 versija) galima gauti apskričių valstybinėse mokesčių inspekcijose, teritoriniuose jų skyriuose arba parsisiųsti iš čia.
Duomenys, reikalingi pildant prašymo formą:
Gavėjo tipas (E1 laukelis formoje) – 2
Gavėjo identifikacinis numeris (kodas) (E2 laukelis formoje): 304048878
Formos FR 0512 02 versija prisegta:
FR0512(2)
Pastaba: nusprendus pajamų mokesčio dalį skirti paramos gavėjui ilgiau kaip vienerius metus, pildomas E5 laukelis prašymo formoje. (Tokiu atveju E5 laukelyje turi būti įrašomi laikotarpio pabaigos metai, t. y. paskutinis mokestinis laikotarpis, kurio pajamų mokesčio dalį prašoma pervesti. E5 laukelyje įrašomas laikotarpis neturi būti ilgesnis kaip 5 metai)
Paremkite VšĮ „www.gabrielegallery.eu“ jau šiandien.
Mūsų galerijos dailininkė, Klaipėdoje gyvenanti ir kurianti Egidija Brinkytė, šių metų balandžio 8 d. savo kūrybą pristatys tarptautiniame projekte „100 valandų meno”. Museum Quartier Vienoje. Projekto kuratorius MMag. Dr. Rolf LAVEN.
Daugiau informacijos rasite parodos plakate:

M. Žaltauskaitės-Grašienės paroda „Drapanos“
Pažaislio svetingumo komplekse „Monte Pacis“ iki gegužės 1 d. veikia personalinė tekstilininkės Monikos Žaltauskaitės-Grašienės paroda, kurioje eksponuojami darbai iš naujausio gobelenų ciklo „Drapanos“.
Gabrielė Kuizinaitė „Siekis permąstyti laiko, istorijos, tąsą audeklo svarbą ir sakralumą” // www.kamane.lt 2016-03-29
Apie fotomenininko Iridijaus Švelnio parodą, „Gyvenime viskas lengva, bet nepaprasta”, kuri veikia iki balandžio 17 d. LR Ambasadoje Berlyne, rašo: Daktaras Volker Niemer ir gydytoja Karin Parutch. Pasidaliname parodos įvertinimu vokiečių kalba:
in der litauischen Botschaft, Charitéstr. 9 in Berlin
von Iridijus Svelnys
„Im Leben ist alles einfach aber nicht leicht“
Die einprägsame Ausstellung von Iridijus Svelnys im 4. Stock der litauischen Botschaft, auf die es am Eingang der Botschaft leider keinen Hinweis gibt, besteht aus etwa 25 Fotografien, die alle mit einer speziellen Technik aufgenommen wurden. Sämtliche Aufnahmen sind kreisförmig mit einem „Fischauge“ aufgenommen. Das schafft eine unkonventionelle Sicht. Viele Aufnahmen sind in schwarz-weiß und unterstreichen einen melancholischen Aspekt. Das Zusammenspiel und manchmal das Aufeinandertreffen von Natur und Zivilisation, etwa wenn Baum und Straßenlaterne sich gebogen nahezu berühren und flexibel erscheinen, lassen einen fast märchenhaften, aber auch beunruhigenden Eindruck entstehen. Die Fotografien regen zu manigfaltigen Fantasien an. Menschen fehlen auf allen Aufnahmen. Eine verlassene Schaukel an einem Baum im Dämmerlicht unterstrichen durch die S/W-Aufnahme, wecken Assoziationen an traurige und dunkle Seiten der Kindheit, aber vielleicht auch schmerzhafte Abschiede und Verluste. Die Bäume haben bereits ihre Blätter verloren, wirken oft verlassen. Von außen lässt die Fotografie an eine Erdkugel denken, die sich mit großer Geschwindigkeit um Baum und Schaukel drehen, die zentriert bleiben. Auf anderen Aufnahmen biegen sich Bäume schützend über eine Futterkrippe. Das Auge des Künstlers lässt neue Perspektiven und Blickwinkel entstehen, etwa einen Holzweg, der mit herausstehenden Nägeln auch auf die leicht zu übersehenden Gefahren im Leben hinweist. Die wenigen, farbigen Aufnahmen, etwa Kieferwälder auf Sandboden mit Seenlandschaften lassen Sehnsüchte nach Naturverbundenheit entstehen, wirken aber auch durch die Verfremdung bedrohlich und nicht vertraut.
Der Künstler, der im Namen die Iris, die Regenbogenhaut trägt, lässt die durch Pigmente gefärbte Blende des Auges, einen neuen Blick einnehmen und es gelingt ihm durch die Verfremdung der Aufnahmen neue Perspektiven auf innere und äußere Welten einzunehmen.
Die Ausstellung ist in ihrer Anzahl von Kunstaufnahmen überschaubar. Die Anordnung in dem großen, lichtdurchfluteten Raum, der ansonsten nur wenig Ablenkung bietet, ist gelungen, da der Blick auf das Wesentliche konzentriert wird. Dadurch wirken die Aufnahmen noch lange nach und hinterlassen Spuren.
Dr. med. Karin Parutsch und Priv.-Dozent Dr. med. Volker Niemeier im März 2016, Berlin
Gabrielė Kuizinaitė „Jaunoji juvelyrika: amato ir kūrybos jungtis” Kauno diena //
2016-03- 08 http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/jaunoji-juvelyrika-amato-ir-kurybos-jungtis-737908
Sveiki, turite galimybę paremti VšĮ „Gabrielės meno galerijos“ veiklą www.gabrielegallery.eu neišeidami iš namų iki šių metų gegužės 1 d.
Vadovaujantis LR Paramos ir labdaros įstatymu galite teikti paramą neatvėrę piniginės. Kiekvienas Lietuvos pilietis iki 2 proc. valstybei sumokėto gyventojų pajamų mokesčio gali paskirti pasirinktai organizacijai.
Skirkite šią paramą VšĮ „Gabrielės meno galerijai“ Jūs paremsite VšĮ „Gabrielės meno galerijos“ projektinę veiklą, profesionalaus meno svetainės tobulinimą ir administravimą. www.gabrielegallery.eu
Paramą galite pervesti, užpildę Valstybinės mokesčių inspekcijos prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos prašymo formą (FR0512 2versija):
- Elektroniniu būdu (per naudojamo elektroninio banko prieigą) adresu: http://deklaravimas.vmi.lt/;
- Užpildytą prašymo formą galite tiesiogiai įteikti savo gyvenamos vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritorinio skyriaus darbuotojui;
- Voką su užpildyta prašymo forma galite išsiųsti paštu savo gyvenamosios vietos apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos teritoriniam skyriui.
Prašymo blankus (forma FR0512 02 versija) galima gauti apskričių valstybinėse mokesčių inspekcijose, teritoriniuose jų skyriuose arba parsisiųsti iš čia.
Duomenys, reikalingi pildant prašymo formą:
- Gavėjo tipas (E1 laukelis formoje) – 2
- Gavėjo identifikacinis numeris (kodas) (E2 laukelis formoje): 304048878
Formos FR 0512 02 versija prisegta:
Pastaba:nusprendus pajamų mokesčio dalį skirti paramos gavėjui ilgiau kaip vienerius metus, pildomas E5 laukelis prašymo formoje. (Tokiu atveju E5 laukelyje turi būti įrašomi laikotarpio pabaigos metai, t. y. paskutinis mokestinis laikotarpis, kurio pajamų mokesčio dalį prašoma pervesti. E5 laukelyje įrašomas laikotarpis neturi būti ilgesnis kaip 5 metai)
Paremkite VšĮ „www.gabrielegallery.eu“ jau šiandien.
Fotomenininko Iridijaus Švelnio nuotraukas bus galima pamatyti Berlyne:
Gabrielė Kuizinaitė „Kauno fotografų žvilgsnyje – temų ir stilių įvairovė//publikuota „Kauno dienoje” 2016-03-02 http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/kauno-fotografu-zvilgsnyje-temu-ir-stiliu-ivairove-736888
Gabrielė Kuizinaitė ” Trys laiko reflekcijos scenarijai Kauno jaunųjų tapytojų kūryboje” // publikuota „Literatūroje ir mene” 2016 -02-23 perspausdinta „Kamanėje” http://www.kamane.lt/Spaudos-atgarsiai/Daile/Trys-laiko-refleksijos-scenarijai-Kauno-jaunuju-tapytoju-kuryboje
Gabrielė Kuizinaitė „Žvilgsnis į supoetintą tapytojos A. Petrašiūnaitės
paveikslų pasaulį”// „Kamanė” 2016- 02-22
Gabrielė Kuizinaitė „Dailininkas G. Vaičys man svarbu nemeluoti ” //”Kauno diena” 2016-02-07
http://m.kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/dailininkas-g-vaicys-man-svarbu-nemeluoti-732997
Gabrielė Kuizinaitė „Žvilgsnis į pasaulį žuvies akimis”
http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/zvilgsnis-i-pasauli-zuvies-akimi-731546
2016-01-28, „Kauno diena”.
Naujausios fotografų knygos :
Fotomenininko Iridijaus Švelnio fotoknyga „Gyvenime viskas paprasta, bet nelengva”

Fotomenininko Iridijaus Švelnio meninę knygą galima įsigyti adresu: www.auksovertesdovana.lt
Gabrielė Kuizinaitė. „Naujas G. Bartelt gyvenimo „Trofėjas”. 2015-12-22
http://kauno.diena.lt/naujienos/laisvalaikis-ir-kultura/kultura/naujas-g-bartelt-gyvenimo-trofejas-726024
Gabrielė Kuizinaitė. „Antano Obcarsko kūryba nuo ekspresijos iki minimalizmo”. 2015.12.09. WWW.kamane.lt
http://www.kamane.lt/Kamanes-tekstai/Daile/Antano-Obcarsko-kuryba-nuo-ekspresijos-iki-minimalizmo
Gabrielė Kuizinaitė. „Tekstilės stilių jungtis ir temų įvairovė”. 2015.12.11. „Kauno diena”.
http://kauno.diena.lt/naujienos/kaunas/menas-ir-pramogos/tekstiles-stiliu-jungtis-ir-ivairove-724182
Gabrielė Kuizinaitė. „Antano Obcarsko kūrybos sodo derlius”. 2015. 11. 19 „Kauno diena”
Dailininko A. Obcarsko kūrybos sodo derlius | Diena.lt[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_single_image image=”11255″ img_size=”large” alignment=”center” onclick=”img_link_large”][/vc_column][/vc_row]