Gitas Markutis
Gitas Markutis

Tapytojas Gitas Markutis gyvena ir kuria Kauno rajone. 1986-1993 metais studijavo statybos ekonomiką Vilniaus technikos universitete. 2002-2006 metais studijavo dailės pedagogiką Marijampolės kolegijoje. Nuo 2006 metų dalyvauja parodose: rengia personalines parodas ir dalyvauja grupinėse parodose. Nuo 2006 metų dalyvauja parodose, rengia personalines parodas, yra tarptautinių plenerų kuratorius.

Gito Markučio darbai puikiai įsirašo į lietuviškos tapybos tradiciją: žanrine prasme, tai peizažai, architektūrinė tapyba naujai pristatatnti Lietuvos pilis ir bažnyčias, puikiai sujungianti architektūros ir gamtos vaizdinius. Tapytojo darbų koloristika išsiskiria įvairove. Tapytojas Gitas Markutis jau yra nemažai surengęs personalinių parodų itin skirtingomis temomis:”Baltai mėlynas peizažas’, ”Minčių skrydis’, ‘Atskiras pasaulis’.

Architektūros detalės ir gamtos vaizdinys papildo vienas kitą, autoriaus darbuose. Spalviniai deriniai, priešpriešos ir akcentai nuskaidrina, pagyvina bendrąją paveldo kompoziciją, sukuria darbo nuotaiką.

Visi paveikslų ciklai išsiskiria minčių konceptualumu. Ryškiais potėpiais, nutapytas kelias gali būti nutapytas abstrakčia maniera, jis ryškina autoriaus egzistencinį požiūrį į mintis, į egzistencinį pasaulį. Naujausiuose paveiksluose autorius improvizuoja spalva ir forma.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė.