Janina Audra Fišerienė-Toleikytė
Janina Audra Fiserienė-Toleikytė

Visada kažkas atrodo neįmanona tol, kol tu to nepadarai… Janina Audra Fiserienė-Toleikytė gimė 1963.10.12. Kaune. 1977 metais po 8 klasės stojo į Stepo Žuko technikumą, nesėkmingai. Po to, tais pačiais metais savo turimus piešimo ir tapymo darbus pristatė į Vaikų keturmetę dailės mokyklą, kur buvo priimta į antrą klasę. Baigusi šią ir paraleliai 6-ą vidurinę mokyklą, įstojo į KPI į pramoninę civilinę statybą. Mokslų nebaigė. Daugiau niekur nesimokė. Nuo mažens domėjosi menu. Savarankiškai išmoko groti akordeonu, išmoko megzti, išmoko siūti, austi, siuvinėti, tai tikriausiai paveldėjo iš mamos. “…Kartais, kai ji būdavo darbe, paėmusi jos megztinį pamegzdavau ir aš pati… Man atrodė, kad ji to nepastebės” –  pasakojo autorė.  “Tai lapais išklijuodavau kambario sienas. Mama nieko nesakydavo, net ir tada, kai neatsiklausius iš jos medžiagos, ką nors pasiūdavau…. Dirbdama, bet kokį darbą jausdavau malonumą ir norą padaryti tai geriau, nei iki tol dariau,”- pasakojo autorė.
Tapytoja Janina Audra Fiserienė-Toleikytė tapyti pradėjo po 35 metų pertraukos. 2017 metais Belangėje Šančių Carito patalpoje, atliko sieninę tapybą. Tapydama autorė pajuto tokį jėgų antplūdį ir tokį potraukį, jog nusprendė susirasti dailės studiją ir prisiminti tai, ko mokėsi ir išmokti, tai, ko dar nemokėjo.
Beieškodama rado žinomo tapytojo Gintaro Zubrio dailės studiją, Kaune. “…Mane sužavėjo jo paveikslai, jo tapymo technika. Nuo 2017 metų gegužės 15 dienos pradėjau lankyti jo pamokas studijoje. 2018 metais vasario 2 dieną nutapiau pirmą peizažą. 2018 metais gegužės 29 dieną buvau priimta į tautodailininkų sąjungą. Tapymas man tarsi tokia palaima, esu be galo laiminga, tapyboje atradau save…” – pasakojo autorė.
2018 m. Birželio mėn. 27 – liepos 1 d. Dalyvavo Tytuvėnų plenere, kuriam vadovavo tapytojas Gintaras Zubrys.
Tapytoja Janina Audra Fiserienė-Toleikytė yra surengusi šias parodas:
2018 m. Rugsėjo mėn buvo surengta pirmoji darbų paroda Tarptautinėje teisės ir Verslo aukštojoje mokykloje.
2018 m. Spalio 5 d. trys darbai dalyvavo “Aukso vainikas 2018” konkursinėje parodoje .
2018 m. lapkričio 15-gruodzio 15 d. Kauno V. Kudirkos viešojoje bibliotekoje Šančių padalinyje atidaryta personalinė tapytojos paroda.
Tapytojos Audros Fiserienės-Toleikytės credo: “Tapyti – tai gyventi”!
Janina Audra Fiserienė-Toleikytė