Laima Jonaitytė-Giedraitienė
Laima Jonaitytė-Giedraitienė

Tapytoja Laima Jonynaitė-Giedraitienė gyvena ir kuria Kaune. Nuo vaikystės piešianti menininkė. Mokėsi keturmetėje dailės mokykloje, vėliau Kauno St. Žuko dailės technikume, o dar vėliau Vilniaus dailės akademijoje, Kauno filiale. Tapo jau dvidešimt metų. Parodose dalyvauja nuo 2006 metų. Per tuos metus iliustravo knygutes vaikams, tapė akvarele, aliejiniais dažais. Nuo 2010 metų surengė devynias  personalines tapybos darbų parodas. Paveiksluose, kuriuose dominuoja gamtos motyvai ir pastelinės spalvos, yra įsigiję privatūs kolekcininkai Lietuvoje ir užsienyje.

VšĮ  „Gabrielės meno galerijoje“  autorė pristato naujausią savo darbų ciklą „Pastelinis pavasaris“.  Ciklas siejamas su atbundančiu pavasariu, jautrių prislopintų koloristinių atspalvių derme, pastelinių spalvų niuansacija, perėjimas. Cikle pristatyti darbai skyla į dvi grupes: augalo, peizažo, burės kontūrą išsaugančios improvizacijos, kurios sieja realųjį ir abstraktųjį segmentus, kasdienybės fragmentus ir be galo individualaus kerinčio pasaulio , kosmoso abstrahuota samprata, abstrahuota peizažo ar žmogaus figūra, kuri tampa ženklais ir simboliais.

Lietuviškos abstrakčios tapybos kontekste L. Jonynaitės-Giedraitienės darbai išsiskiria ne ekspresija, ne sodriais ir ekspresyviais potėpiais, ryškia koloristika, o tylia  subtilia ir stilizuota abstrakčia tapybos kalba. Subtiliu prislopintu pasteliniu spalvų pasauliu.  Visa tai yra tapytojos individualiojistilistika, liudijanti moteriškosios savasties sampratą ir raišką.

PERSONALINĖS PARODOS

“Mėlynos lygumos”, Kauno apskr. V. Kudirkos viešoji biblioteka, 2010 m.

“Kai žydi”, Kauno apskr. V. Kudirkos viešoji biblioteka, 2014 m.

“Vasaros belaukiant”, Kauno moksleivių laisvalaikio rūmai, 2015m.

“Žydėjimas”, Ąžuolyno sporto klubas, 2015m.

“Pabudimas”, galerija “Balta”, 2017m.

“Atspindžiai”, Kauno apskr. V. Kudirkos viešoji biblioteka, 2017m.

Personalinė paroda, LVŽS būstinė Kaune, 2018-2019m.

“Spalvų tekmėje”, Kauno A. Martinaičio dailės mokykla, 2019m.

“Pastelinis pavasaris”, verslo parkas “Aušra”, 2020m.