Remigijus Čižauskas

Fotomenininkas Remigijus Čižauskas pristato nespalvotosios fotografijos ciklą “Miesto veidai”. Autorius kurį laiką gyveno ir kūrė Airijoje, šiuo metu gyvena ir kuria Kaune. R. Čižauskas fotografuoti pradėjo dar besimokydamas mokykloje, šio pomėgio neatsakė ir vėliau. Gyvendamas Airijoje organizavo lietuvių fotomenininkų parodas bendradarbiaudamas su Lietuvos Respublikos ambasada Airijoje, įkūrė fotoklubą Airijoje “Fotomanai”. Ilgą laiką autorius svajojo turėti dailės galeriją, kuri išsipildė, kai jis Kauno senamiestyje atidarė tauiruočių studiją, kurioje yra puikios erdvės, nuolat vyksta susistikimai su menininkais.

VšĮ “Gabrielės meno galerijoje” fotomenininkas Remigijus Čižauskas, pristato naują savo fotografijų seriją “Miesto veidai”. Ši fotografijų serija yra niuansuota, išryškinanti šešėlius, judesį, fiksuojamų žmonių išraiškas, kurianti betarpišką santykio su žmogumi, stebimu vaizdu emociją. Autorius yra keliaujantis fotomenininkas, jo fotografijose daug svetimų miestų vaizdinių, kuriuose susijungia tų šalių architektūros fragmentai, aplinkos ir žmogaus ryšys, portretas. Visi parodos autoriaus darbai yra charakteringi, betarpiški, jo fotografijose kuriamą žmogaus portretą papildo aplinkos kontekstai ir detalės, visa tai sudaro visumą. Taip pat yra itin svarbu, kad žvelgdamas į žmogų fotografas jį charakterizuoja, individualizuoja, pateikia savitą portretinę interpretaciją, ieško portretuojamojo kodo ir dažniausiai jį randa, perpranta ir pažįsta.

Tuo pačiu kiekviena fotografija yra atskiras kultūrinis ir istorinis pasakojimas. Dažnoje fotografijoje autorius fiksuoja ir žmones, kurių veidus ir kūnus puošia tatuiruotės, taip tarsi svarstydamas, kiek jo kuriamame portrete yra svarbi ir kita tapatybė, galbūt kaukė, papildanti žmogaus vaizdinį ir sampratą. R. Čižausko fotografija yra įvairi, kintantis pasakojimas įtraukia žiūrovą į dialogą.

Menotyrininkė Gabrielė Kuizinaitė